قیمت کشمش قوچان با کمترین مواد افزودنی در بازار ایران

کشمش از جمله خشکبار خوش طعم، پر مصرف و بسیار سالم و مفیدی است که از خشک نمودن انگور تازه به روش های مختلف به دست می آید. قیمت کشمش قوچان با کمترین مواد افزودنی در بازار ایران، به عوامل بسیاری مانند کیفیت این محصول، بستگی دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت کشمش قوچان با کمترین مواد افزودنی در بازار ایران

قیمت کشمش قوچان

قیمت کشمش قوچان در کشور ما انواع و اقسام گوناگون انگور کاشت و برداشت می شوند که تقریبا از تمامی آنها می توان جهت تهیه کشمش استفاده نمود. کشمش به طور کلی محصولی محبوب و پر کاربرد است. این خشکبار به دلیل طعم شیرین و لذیذی که دارد به عنوان آجیل شیرین و یا جایگزین قند و شکر به همراه چای و دمنوش، مصرف می شود‌ در واقع در منازل ایرانیان، خشکبار و به خصوص انواع کشمش اعلا و خوش طعم، از جایگاهی ویژه برخوردار می باشند.

کشمش قوچان درجه یک می تواند در کنار انواع خشکبار و مغز های مقوی، یک میان وعده بسیار سالم و مفید را تشکیل دهد. چند عدد کشمش قوچان نرم و مرغوب به همراه یک فنجان چای نیز از جمله بهترین و دلچسب ترین عصرانه هایی است که هر فردی می تواند برای خود انتخاب نماید.

کشمش قوچان یکی از خوراکی های بسیار خوشمزه و سودمند است که اغلب افراد، طعم آن را دوست دارند‌. کشمش قوچان دارای انواع بسیار گوناگونی است. این محصول در اصل از میوه تازه انگور به دست می آید. از آن جایی که در کشور ما اقسام و گونه ها انگور بسیار فراوان می باشند، تنوع کشمش ایرانی نیز فراوان و اغلب کیفیت آن بی نظیر است.

کشمش قوچان کاربرد های فراوانی دارد و می تواند در بافت انواع شیرینی، کیک و دسر به کار رود و طعم دلپذیری را به شیرینی‌جات ببخشد. همچنین این نوع از کشمش به همراه سایر خشکبار می تواند به عنوان یک‌ نوع آجیل شیرین برای پذیرایی مورد استفاده قرار گیرد. کشمش قوچان به صورت تفت داده نیز جهت تزئین چلو به مار می رود.

انگور جزو میوه هایی است که پس از خشک شدن، بخش اعظم ویتامین ها و سایر ریز مغذی های ساختار خود را حفظ می کند، از این رو کشمش همانند میوه تازه انگور، سرشار از املاح معدنی و ویتامین های مفید است‌. طعم بی نظیر کشمش قوچان، آن را به یک محصول خوراکی بسیار محبوب و پر طرفدار تبدیل نموده است.

محبوبیت کشمش ممتاز قوچان، بر قیمت آن تاثیر می گذارد. از جمله عواملی که سبب محوبیت کشمش درجه یک قوچان می گردد، طعم بی نظیر این محصول می باشد. کشمش قوچان معمولا از طعمی شیرین و لذیذ برخوردار است و در صورتی که دارای درجه کیفی بالایی باشد، دارای بافت نرم و گوشتی بوده و اندازه آن نیز معمولا درشت است.

قیمت کشمش درجه یک قوچان در هر منطقه از کشور، با توجه به فاکتور هایی مانند درجه کیفی محصول، نحوه بسته بندی، چگونگی عرضه و فروش، میزان تازگی محصول، کیفیت انگور جهت خشک کردن، روش خشک کردن انگور تازه و تهیه کشمش و سایر عواملی از این دست، متغیر می باشد‌.

کشمش قوچان در بازار داخل کشور باید دارای محدوده قیمت متناسب با شرایط اقتصادی جامعه، میزان عرضه و تقاضای محصول، قیمت محصولات رقیب، توان پرداخت مشتریان، نوسانات نرخ ارز، میزان صادرات کشمش و غیره، تعیین گردد. کشمش قوچان بر حسب عواملی مانند کیفیت، تازگی و نحوه تولید، دارای قیمت گوناگونی در بازار می باشد.

برای قیمت گذاری کشمش قوچان، باید وضعیت اقتصادی جامعه را نیز در نظر گرفت. شرایط کنونی کشور ما به گونه ای است که اغلب مردم از پس خرید محصولات غذایی گران قیمت، بر نمی آیند. در این شرایط خشکباری مانند کشمش قوچان، که نسبت به بعضی از انواع خشکبار گران قیمت مانند گردو، پسته و بادام هندی، دارای قیمت مناسب تری است، با تقاضای بیشتری در بازار مواجه می شود.

کشمش مرغوب و درجه یک قوچان نه تنها در بازار داخلی، بلکه در بازار های جهانی و در میان محصولات صادراتی ایرانی نیز از شهرتی بی مانند برخوردار است. کشمش ممتاز قوچان به بسیاری از کشور های دنیا، صادر می شود و در اصل به عنوان یکی از انواع کالا های صادراتی بسیار پر تقاضا در مارکت بین المللی مطرح می باشد.

نوسانات نرخ ارز، تعرفه گمرکی، میزان صادرات کشمش، کشور مقصد و هزینه های انتقال کالا، از جمله مواردی هستند که بر قیمت کشمش درجه یک قوچان در بازار جهانی، تاثیر می گذارند. در بازار داخلی، تاثیر قیمت کشمش قوچان بر میزان فروش آن، معمولا نسبت عکس دارد. یعنی با کاهش قیمت کشمش قوچان، در صورتی که این خشکبار مرغوب باشد، میزان تقاضا و همچنین فروش محصول، افزایش می یابد.

معمولا مهم ترین عامل تعیین کننده محصولات خوراکی پر مصرف مانند کشمش، کیفیت این محصول می باشد‌. انگور اولیه ای که برای تولید کشمش مورد استفاده قرار می گیرد، یک فاکتور مهم و تعیین کننده کیفیت کشمش، محسوب می گردد. محدوده قیمت کشمش قوچان در بازار تا حدودی متغیر می باشد.

کیفیت انگور تازه و سایز آن، جزو مهم ترین پارامتر های تعیین کننده درجه کیفی کشمش قوچان است. تازگی، درشتی، نرمی کشمش قوچان و طعم آن نیز بر قیمت مصرف کننده کالا اثر می گذارد. نحوه تولید کشمش قوچان به صورت سنتی آفتابی، تیزابی، سایه خشک و یا توسط دستگاه های خشک کن کارخانجات نیز ممکن است بر قیمت آن تاثیر داشته باشد.

قیمت کشمش ممتاز و درجه یک قوچان تا حدودی به چگونگی عرضه و فروش این محصول نیز بستگی دارد. قیمت کشمش درجه یک و اعلا در بسته بندی های شیک و زیبا با کشمش فله ای عرضه شده در مغازه های محلی، تا حدودی متفاوت است. بسیاری از افراد ممکن است خرید کشمش قوچان به صورت فله ای و کیلویی را ترجیح دهند که دارای قیمت ارزان تری بوده و در عین حال، امکان تست کردن محصول نیز وجود دارد.

کشمش صنعتی بسته بندی نیز که در فروشگاه های خشکبار و سوپر مارکت های بزرگ عرضه می شود، طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد، خشکبار را به صورت کارخانه ای و بسته بندی خریداری می کنند. در نهایت، خرید خشکبار از مراکز توزیع کننده ای که خود تولید کننده محصول می باشند، از لحاظ قیمت، بسیار به صرفه خواهد بود. قیمت کشمش با کیفیت قوچان در مراکز عرضه مستقیم محصول معمولا ارزان تر است و این امر به دلیل حذف هزینه های جانبی جهت دلالی و واسطه گری کالا می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما