توزیع عمده کشمش صنعتی به اقصی نقاط کشور

توزیع عمده کشمش صنعتی به اقصی نقاط جهان، توسط تولید کنندگان صاحب نام و تاجران مختلفی انجام می شود، که توانسته اند، ارزآوری خوبی را تقدیم کشور کنند و درآمد حاصل از فروش خود را افزایش دهند. کشمش، به وسیله خشک کردن انواع انگور ها به دست می آید و تنها میوه ای خشک شده ای می باشد، که نسبت به میوه اصلی آن خواص فراوانی دارد و مصرف آن می تواند به سلامتی کل بدن کمک شایانی نماید، به همین دلیل به مصرف کنندگان آن روز به روز افزوده می شود.

توزیع عمده کشمش صنعتی به اقصی نقاط کشور

فرق کشمش با کیفیت و بی کیفیت در چیست

فرق کشمش با کیفیت و بی کیفیت در چیست کشمش باکیفیت، از نظر شکل ظاهری، طعم و بافت با کشمش بی کیفیت تفاوت دارد. کشمش مرغوب شکل ظاهری کاملا بدون عیبی دارد، یعنی شما لکه، سوراخ و کپک زدگی روی سطح دانه های کشمش مشاهده نمی کنید، در صورتی که اگر یکی از عیوب بالا روی سطح دانه های کشمش دیده شود، کشمش نامرغوب می باشد. کشمش باکیفیت، طعم و مزه شیرین و عالی دارد و به هیچ عنوان مزه کهنگی و ماندگی نمی دهد.

کشمش باکیفیت بافت نرمی دارد ولی کشمش نامرغوب دارای بافت خشکی می باشد. کشمشی که در بازار عرضه می شود، آماده مصرف می باشد و شما می توانید برای پخت برنج از آن استفاده کنید، به عنوان میان وعده و تنقلات سالم قابل استفاده می باشد، برای تهیه انواع پودینگ ها، غلات سرد و گرم، سالاد و انواع چاشنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کشمش را می توانید، همانند دیگر تنقلات با انواع نخودچی و مغز ها ترکیب و میل کنید‌، برای تهیه کیک و شیرینی، کوکی ها و‌….. کاربرد دارد. به طور کلی می توانید به هر غذای پخته شده یا سرد کشمش را اضافه کنید. برای حفظ رطوبت کشمش باید آن را در ظرف های درب بسته قرار دهید و در مکانی تاریک بگذارید. اگر کشمش را در فریزر و یخچال قرار دهید، تا یکسال می توانید آن را تازه نگاه دارید. در این جا لازم است به این نکته مهم اشاره کنیم، که کشمش را نباید داخل کابینت های نزدیک اجاق گاز قرار دهید، چون باعث می شود، رطوبت کشمش از بین برود.

بهترین نوع کشمش برای صادرات

بهترین نوع کشمش برای صادرات باید دارای ویژگی هایی مانند بی هسته بودن، طعم عالی، سطح ظاهری صاف و بدون کوچکترین عیب و تاریخ انقضاء باشد. میزان تولید کشمش در کشور بسیار بالا است، به همین دلیل مقدار زیادی از آن صادر می شود تا محصول روی دست باغدار باقی نماند. میزان صادرات کشمش باید به صورتی باشد، که محصول در اواخر شهریور ماه به پایان برسد تا کشمش تازه پاییز برداشت و دوباره صادرات آن آغاز شود.

از انواع کشمش ها که صادر می شوند، می توان کشمش تیزابی سلطانی، کشمش انگوری طلایی، کشمش زرد قلمی و کشمش سبز را نام برد. بیشترین کشمش صادراتی مربوط به کشمش طلایی و تیزابی می باشد و کشمش سبز هم جایگاه سوم را در صادرات دارد. تنها میوه خشک شده ای که در کل دنیا طرفدار دارد، کشمش می باشد. ایران در بین 10 کشور برتر دنیا در تولید انگور قرار دارد و در زمینه تولید کشمش رتبه بالاتری نسبت به انگور دارد.

بین 3 کشور اول دنیا که تولید کنندگان کشمش هستند، ایران بعد از ترکیه و آمریکا قرار دارد. برای تولید کشمش از انواع انگورهای تولید شده مانند انگور یاقوتی، انگور شاهرودی، انگور کندری، انگور قندهاری، انگور عسگری، انگور فخری، انگور قرمز، انگور ورچه ای، انگوز مثقالی، انگور گوهر و انگور خلیلی استفاده می کنند.

کشمش صادراتی در بسته بندی های 4 کیلویی، 10 کیلویی و ‌5 کیلویی تولید می شود و از کارتن های 5 لایه برای بسته بندی کشمش استفاده می کنند و کارتن ها را با پلاستیک های فشرده شرینگ می کنند تا کشمش در راه دریایی، هوایی و زمینی آسیب نبیند.

27 درصد کشمش های صادراتی دنیا شامل کشور ایران می باشد، چون از صادر کنندگان بزرگ کشمش در جهان محسوب می شود و این به دلیل آب و هوای مساعد کشور است، که باعث شده تولید محصولات باغ علی الخصوص انگور و کشمش افزایش یابد. از کشور های مقصد صادرات می توان به عربستان صعودی ( 25 درصد )، آلمان ( 31 درصد )، استرالیا ( 11 درصد ) و امارات متحده عربی ( 25 درصد ) اشاره کرد. ترکیه و یونان از رقبای اصلی ایران در صادرات کشمش می باشند.

کشمش صادراتی، باید عاری از بو و مزه غیر طبیعی، خاک، شن و هر نوع آفت باشد از 18 درصد وزنی، میزان رطوبت کشمش نباید بیشتر باشد. کشمش صادراتی باید از انگوری که 80 درصد آن حداقل رسیده باشد، تولید گردد و دارای رنگی یکنواخت باشد‌. بهترین کشمش صادراتی باید تمیز باشد و به خوبی پاک شده باشد، به طوری که کشمش شکرک زده، کشمش ریز، کشمش نارس و کشمش دم دار داخل آن دیده نشود.

نحوه ی صادرات کشمش مانند نحوه ی صادرات کالاهای دیگر می باشد و صادرات کننده قبل از این که اقدام به صادرات کند، باید کارت بازرگانی و مجوز های لازم را از سازمان های مربوطه بگیرد و سپس اقدام به شناسایی بازار های مختلف کند و اطلاعات لازم را از روش های گوناگونی مانند شرکت در نمایشگاه ها، ارتباط به دیگر صادر کنندگان و….. از کشور های مختلف مقصد صادراتی کسب کند و سپس با توجه به اطلاعات انجام شده اقدام به بازاریابی بین المللی نماید‌ و محصول و فواید آن را برای مشتریان شرح دهد.

بهترین کشمش های موجود در بازار

بهترین کشمش های موجود در بازار بهترین کشمش های موجود در بازار، در مناطق زیادی از کشور تولید می شوند، که از این مناطق می توان به تاکستان، ملکان آذریایجان، اسفرورین، شال، زنجان، همدان، ملایر، استان قزوین، نرجه، بناب، کاشمر، خراسان، قوجان و ابهر اشاره کرد. ایران یکی از تولید کنندگان اصلی کشمش می باشد و علاوه بر بازار داخلی، این نوع میوه خشک شده را در بازار خارجی هم عرضه می کند.

به صورت های مختلفی کشمش عرضه می شود، مانند بسته بندی کیسه ای که برای فروش خشکباری و مصارف شخصی استفاده می شود، به صورت بسته بندی کارتونی و سلفونی هم کشمش عرضه می گردد. از ابتدای مهر ماه هر سال فصل تولید کشمش می باشد و میزان تولید این نوع محصول به صورتی است که در طول سال چه برای مصرف داخلی چه برای مصرف خارجی مشکلی بابت موجودی محصول وجود ندارد.

آشنایی با انواع کشمش های موجود در بازار

کشمش های موجود در بازار انواع مختلفی دارند. در حالت کلی کشمش را به دو صورت دسته بندی می کنند. دسته بندی اول شامل کشمش سبز و سیاه می شود. کشمش سبز، ظاهری کشیده دارد و برای آجیل استفاده می گردد. کشمش سیاه، که به آن کشمش پلویی هم می گویند، برای تهیه پلو، انواع دسرها، غذا ها و کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری کلی کشمش سیاه برای آشپزی کاربرد دارد.

در این جا لازم است به این نکته مهم اشاره کنیم که کشمش سیاه با مویز تفاوت دارد، در واقع مویز از انگور های سیاه درشت تهیه می شود ولی کشمش سیاه از هر انگوری تهیه می شود و چون در آفتاب خشک شده رنگش سیاه می شود. دسته بندی دوم کشمش ها، شامل کشمش سایه خشک، کشمش آفتاب، کشمش انگوری و کشمش تیزابی می شود. کشمش آفتابی، همان طور که از نامش مشخص است به وسیله انگور های خشک شده در آفتاب تولید می گردد و برای پلو استفاده می شود، این نوع کشمش رنگ سرخ و سیاهی دارد و به راحتی از میان انواع کشمش ها قابل تشخیص است.

کشمش سایه خشک، حاصل خشک کردن انگور در سایه می باشد، به همین دلیل رنگ چنین کشمشی تغییر پیدا نمی کند و رنگ سبز انگور را دارد و نسبت به دیگر مدل های کشمش از ارزش تغذیه ایی بالاتری برخوردار می باشد. کشمش تیزابی، همان طور که از نامش پیداست با تیزاب خشک شده است، اگر میزان تیزاب به کار رفته در تولید این نوع کشمش زیاد باشد، باعث می شود، بو، طمع و کیفیت کشمش از بین برود، ولی اگر تیزاب استفاده شده در تولید کشمش کم و زیر نظر بهداشت باشد، برای سلامتی ضرری ندارد. رنگ این مدل کشمش، زرد متمایل به قهوه ای خرمایی می باشد، به دلیل روغنی که در تیزاب وجود دارد، سطح روی دانه های کشمش تیزابی چرب و براق می باشد و یکی از راه های تشخیص این نوع کشمش همان سطح براق و چرب آن است.

خرید مستقیم کشمش صنعتی از مراکز معتبر

خرید مستقیم کشمش صنعتی از مراکز معتبر تمام مشتریان کشمش به دنبال خرید مستقیم کشمش صنعتی از مراکز معتبر هستند تا بتوانند با اطمینان کامل از کیفیت و قیمت محصول را تهیه کنند. خرید کشمش به دلیل خاصیت های شگفت انگیزی که دارد، همیشه از بازار گرمی برخوردار می باشد، که از خواص کشمش می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • کاهش ابتلا به بیماری های دهان و لثه: این خوراکی شیرین و چسبنده می تواند به بهبود سلامت دهان و دندان کمک کند، مصرف این نوع میوه خشک شده برای التیام پوسیدگی دندان و کرم خوردگی فوق العاده می باشد و چون دارای مواد ضد میکروبی است می تواند از رشد باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه می شوند، جلوگیری کند. بنابرین کشمش با این که شیرین است از پوسیدگی دندان ها پیشگیری خواهد کرد.
  • هضم بهتر: باعث بهتر انجام شدن فرآیند گوارش می شود، چون سرشار از فیبر محلول و نامحلول می باشد و به حرکت مواد زائد روده کمک می کند‌.
  • کنترل فشار خون بالا: افرادی که دچار فشار خون خفیف هستند، باید سه بار در روز کشمش مصرف کنند، خطر ابتلا به سکته مغزی به ویژه ایسکمی مغزی را کاهش می دهد.
  • کنترل دیابت: مصرف کشمش بعد از غذا می تواند تا 23 درصد قند خون را کاهش دهد و افرادی که ناشتا این نوع میوه خشک شده را مصرف می کنند، 19 درصد فشار خونشان کاهش پیدا می کند.
  • پیشگیری از سرطان: میوه های خشک شده مانند کشمش، خرما و آلو به دلیل ترکیبات فنلی بالایی که دارند، آنتی اکسیدان های قوی تری نسبت به میوه های تازه دارند و می توانند با رادیکال های آزاد مبارزه و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری نمایند و همین ها باعث شده اند، خرید کشمش بازار گرمی پیدا کند و عرضه کنندگان بتوانند سود فروش خود را افزایش دهند.

بزرگترین کارخانه تولید کشمش صنعتی در تهران

بزرگترین کارخانه تولید کشمش صنعتی در تهران، توانسته رضایت بیش از 90 درصد مشتریان داخلی و خارجی خود را جلب کند، چون رفع خواسته خریدار به بهترین نحوه را سر لوحه کار خود قرار داده است. یک پنجم کل ایران به تولید انگور و کشمش مشغول هستند و تنها استان شمالی و جنوبی ایران به دلیل آب و هوایی که دارند، انگور و کشمش در آن ها تولید نمی شود.

از مناطقی که در تولید کشمش شاخص هستند، می توان داراب استان فارس، دشمن زیاری، تاکستان، استان خراسان رصوی بوانات و…‌ را نام برد. کشمش ها از نظر رنگ، دانه دار، بی دانه بودن و سایز با هم تفاوت دارند‌.

قیمت باورنکردنی کشمش صنعتی با بهترین کیفیت

قیمت باورنکردنی کشمش صنعتی با بهترین کیفیت قیمت باورنکردنی کشمش صنعتی با بهترین کیفیت، بسته به نوع کشمش، نوع خرید، نوع برند، قانون عرضه و تقاضا و نرخ ارز متفاوت می باشد. علاوه بر قیمت، در هنگام خرید کشمش باید به نکات طلایی زیر توجه کنید:

  • با انواع کشمش ها آشنا باشید: از انواع کشمش ها می توان به کشمش سبز یا کشمش سایه خشک، کشمش تیزابی، کشمش انگور و کشمش آفتابی اشاره کرد. کشمش سبز، چون در سایه خشک شده، رنگ سبزی دارد و بسیار پر خاصیت می باشد. کشمش تیزابی، رنگ زرد مایل به قهوه ای خرمایی دارد و سطح دانه های این نوع کشمش روغنی و نیمه براق می باشد و کشمش انگوری، به وسیله انگور آغشته به تیزاب و با دود گوگرد خشک شده است و دارای رنگ زرد کهربایی مایل به قهوه ای روشن می باشد و در هنگام خرید با توجه به ذائقه و نیاز خود می توانید از میان انواع کشمش ها، بهترین کشمش را انتخاب کنید، به عنوان نمونه برای تهیه پلو، کیک، شیرینی و انواع غذا ها باید کشمش آفتابی یا همان کشمش پلویی را خریداری نمایید.
  • به سطح ظاهری کشمش توجه کنید: با کیفیت ترین کشمش باید روی سطح آن لکه و سوراخ دیده نشود و بافت آن نرم باشد. کشمشی که بافت خشک و سفتی دارد، نشان می دهد، که مرغوبیت کشمش کاهش یافته است.
  • طعم و مزه کشمش را بچشید: بهترین کشمش باید مزه طبیعی و خوبی بدهد و طعم ماندگی و کهنگی ندهد.
  • بسته بندی استاندارد: همیشه سعی کنید، کشمش بسته بندی شده را خریداری کنید و توجه نمایید که بسته بندی استاندارد باشد، تا هیچ گونه آلودگی وارد کشمش ها نشود.
  • برند های صاحب نام و معتبر: برای خرید کشمش صادراتی باید به سراغ برند های معتبر و صاحب نام بروید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما